Відділ прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області інформує

25.10.2018 | 17:09
Версія для друкуВерсія для друкуВідправити на e-mailВідправити на e-mail
Район: 
Кіцманський район

На посівах багаторічних трав, не орних землях, інших сільськогосподарських угіддях Заставнівського та Кіцманського районів у надпороговій чисельності розвиваються мишоподібні гризуни. Розпочалось активне заселення посівів озимих зернових.
Мишоподібні гризуни щорічно залишаються небезпечними шкідниками. Вони заселяють великі площі сільськогосподарських угідь і створюють загрозу пошкодження посівів зернових культур, ріпаків, багаторічних трав, просапних, овочевих культур і плодових насаджень. Тому систематичне обстеження, вчасний захист полів від мишоподібних гризунів забезпечать збереження посівів та урожаю озимих культур.
За наявності 3-5 жилих колоній на гектар для боротьби з мишоподібними гризунами застосовують родентициди відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні».
Серед хімічних препаратів дозволені до застосування: Антимиша (2-3 пакетики на нору), Бромакем (20-30 гр/5 м² або 2-4 брикети на купі), принада із 0,006% діючої речовини Ізоцин (0,3-6,0 кг/га), Капкан-принада №1 (зернова суміш - 1,5-2,5 кг/га, 15 г в нірку, парафіновані брикети – 1,5-2,5 кг/га, 1-2 брикети в нору), Крисолов, принада (1-2 пакетики на нору), Мишолов, р. (виготовлення принади), Багіра (1,5-2,5 кг/га), Рат Кіллер Супер, ГП (5-10 кг/га), Щелкунчик, ПР, 10-25 г на 5 м², Шторм (1 брикет на нору) та ін.
За наявності 3-5 і більше жилих колоній на 1 га по полю розкладають в жилі нори біологічний препарат зернову принаду Бактороденцид (1-2,5 кг/га). Смертельна доза для гризунів міститься в 0,3-0,5 г препарату. Загибель настає протягом 7-14 діб, при тому що для зараження здорового гризуна достатньо простого контакту із вже хворим, що призводить до заги-белі всієї колонії мишоподібних. Найбільша ефективність біологічної принади досягається в холодну пору року, коли температура повітря не перевищує +10°С. Виробництвом бактероденциду в області займається відділ біологічного методу боротьби з шкідниками, хворобами рослин та бур´янами ДУ «Чернівецька обласна фітосанітарна лабораторія» (за більш детальною інформацією звертайтесь за тел. 0956624577 Осадчук Сергій Васильович).
Захист озимини від мишоподібних продовжують до випадання снігу.
При роботі з засобами захисту рослин слід дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої безпеки.

Провідний спеціаліст відділу прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків Боднар Інна

-